Şeyh Muhammed Muta’ Hazretleri bu konuşmayı, babası Şeyh Muhammed Haznevi’nin (ks) vefatının 4. yılı münasebetiyle düzenlenen anma programında yapmıştır.)

Muhterem kardeşlerim, şahsıma gösterdiğiniz hüsnü zannın ve teveccühün ahirete irtihal etmiş olan şeyhimize olan sevginizden kaynaklandığını biliyorum. Allah’tan sizin hüsnü zannınızdaki gibi olmayı bana nasip etmesini, bu temiz ve saf elbiseyi (tarikat mürşidliğini) olduğu gibi koruma kuvveti vermesini niyaz ediyorum. İnşallah şeyhimizin ve sizin güveninizi korurum.

Kardeşlerim, gerçekten, içimdeki mutluluğu, gönül ferahlığını, heyecan ve neşeyi ifade etmekten acizim. Buna, İslam’ın büyük şahsiyetlerinden ve ümmetin ulularından büyük bir şahsiyeti anma gününde bize iştirak etmek için gelen, vefa, muhabbet ve iman dolu kalplerin nurlu parlak yüzleri sebebiyet vermektedir.

Biz, bugün, bu kritik zamanda, asaletine, ilmine ve hikmetine çok ihtiyaç duyduğumuz bir insanı kaybettik. Koruyucu bir sığınağı, rahmetli bir babayı ve büyük bir ıslahatçıyı ahirete yolcu ettik. İslam toplumu olarak bu büyük kaybın ardından şaşkınlık içinde kaldık, Allah’ın fazlı ve lütfu olmasaydı neredeyse yolumuzdan sapıyorduk.

(Yazının tamamı İlim ve İrfan Dergisi Haziran 2013 sayısında)

Milli ve dini hatıralarını her yıl canlandırmak, bütün haşmet ve ciddiyetleriyle kutlamak;...

Bakmakla yetinmek, yüzeyde, çeru çöpte kalmaktır....

İlim ve İrfan dergisinin Kasım sayısı çıktı. ...

İRFAN BASIM YAYIN DAĞITIM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Zeyrek Mahallesi Ömer Efendi Sokak No: 17/A | Fatih / İstanbul | Telefaks: 0(212) 694 98 98
Copyright © 2012-2016