SAADETTİN ACAR | Mayıs | 2013 | BAŞLARKEN
Yayıncılık, zevkli birçok tarafının yanısıra çok meşakkatli bir alandır. Zorluğunun önemli bir boyutu istikrar ve hep bir adım ileriye doğru gitmek mecburiyetinden kaynaklanır. Çıtayı yükselttikçe onun aşağısına düşmek artık bir başarısızlık kabul edilecektir. İstikrarlı bir iyileşme ve periyoduna sadık kalarak okuyucuya ulaşma zorunluluğu bir gölge gibi sizi takip eder çünkü.

Bu dergi Türkiye’deki şu kadar derginin içinde bir dergi olarak var olmayı yeterli görmedi hiçbir zaman. Bir iddianın, bir davanın dergisi olmak, bunun yanında yayıncılık anlamında da özgün bir tarz oluşturmak bizim en büyük meselemiz oldu. Yayınlanan sekiz sayının ardından şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; İlim ve İrfan dergisi artık ihtiyaç duyulan ve aranan bir dergi olmaya başlamıştır. Bundan dolayı da Allah’a hamd ediyoruz. Geriye doğru baktığımızda, yayıncılık alanında bu işin çok eskisi olan ve on yıllar önce yayına başlayan dost ve kardeş dergilerin içinde dergimizin kısa sürede yerini aldığını görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Tabii bu tek başına bizlerin başardığı bir şey değil. Bu dergi, ilkelerinden taviz vermeden belirlediği kulvarda yol almaya devam ediyorsa bundaki en büyük pay okuyucumuzun desteği ve duası, büyüklerimizin de himmet ve bereketidir. Çok şükür, sekiz ay sonra bugün çok daha iyi ve güçlüyüz. Her sayıyı bir önceki sayının üstüne koyup yükseldiğimizi, bir nimetin şükür ifadesi olarak belirtmek istiyoruz. Elhamdulillah.

Ve bizden haberler...
Her sayı yeni bir şey yapmaya çalışıyoruz. İlk sayıdan itibaren bu yenilikler devam etti. Bu sayımızda da yeniliklerimiz var. Usta çizer Hasan Aycın, bize özel çizgileriyle her sayı dergimize misafir olacak. Tasavvufun temel kavramlarına dair çizgilerin dergimizi çok güçlendireceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Sorgu-Sual başlığı altında başlattığımız yeni sayfamızın da ilgi çekeceğini düşünüyoruz. Ayrıca Sizden Gelenler sayfamıza sizleri de konuk edeceğiz. Gönderdiklerinizi burada değerlendirmeyi, zamanla buradan dergiye yazar devşirmeyi bile hayal ediyoruz.

Önümüzdeki aylarda okurumuzu bekleyen yeniliklerden Birisi de Aile ve Çocuk Eki olacak. Hazırlıkları devam eden ekin, dergimizden aşağı kalmayacağı, ailelerin ve özellikle de çocukların büyük beğenisini çekeceğini umuyoruz.

İlim ve İrfan söyleşileri başlıyor
Dergimizin öncülüğünde artık salon programları düzenlemeye de başlayacağız. Geçtiğimiz ay Kutlu Doğum vesilesiyle İzmir ve Bursa’da başarıyla icra ettiğimiz programlarımızdan da cesaret alarak düzenli olarak söyleşi ve konferanslar düzenleyeceğiz. İnşallah önümüzdeki aydan itibaren Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bu programlarda sizlerle buluşacağız.

Üç aylar başlıyor, haberiniz olsun
Son olarak, 11 Mayıs’ta mübarek üç ayların başlayacağını da buradan sizlerle paylaşmak istiyoruz. Malum Recep ayının ilk perşembesi Regaib Kandili olarak kutlanıyor. Bu vesileyle, üç ayların hayırlar getirmesini, Regaib gecesinin mübarek olmasını diliyor, Efendimizin (sas) duasıyla dua ediyoruz: “Allah’ım, Recep ve Şaban’ı hakkımda hayırlı kıl ve beni Ramazan’a ulaştır.”

Yüce Allah, -taat ve ibadet etmek suretiyle imar etsin diye- insanoğlunu yeryüzüne halife kılmıştır....

Eylül 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan dergimiz İlim ve İrfan’ın yüzüncü sayısıyla...

İlim ve İrfan dergisinin 100. sayısı özel sayı olarak tasavvuf dosyasıyla çıktı....

İRFAN BASIM YAYIN DAĞITIM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Zeyrek Mahallesi Ömer Efendi Sokak No: 17/A | Fatih / İstanbul | Telefaks: 0(212) 694 98 98
Copyright © 2012-2016