Dergimizin Almanya temsilciliği tarafından, 24 Aralık Salı günü Düsseldorf’ta düzenlenen dört dildeki Muhabbet Mevlidi programı, ülkede yaşayan Müslümanlar tarafından büyük ilgi gördü. İslam Peygamberini ve programın içeriğini merak eden Alman misafirlerin de takip ettiği programa yaklaşık iki bin kişi katıldı. Programda Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Mustafa Akpınar, Avrupa Türk İslam Birliği Kuzey Ren-Vestfalya Bölge Başkanı Mehmet Arslan’ın da aralarında olduğu çok sayıda dernek başkanı ve sivil toplum örgütü yöneticisi de hazır bulundu.
İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Kurra Hafız Bünyamin Topçuoğlu’nun Kur’an-ı Kerim ziyafeti ile başlayan program, okunan Arapça, Türkçe ve Kürtçe mevlitlerle ve kasidelerle devam etti. Bu üç dil haricinde, diğer bütün dilleri temsilen Makedonca bir kaside okundu.
Programın hatipleri yaptıkları konuşmalarda, “Kur’an’ın öğrettiği Peygamber bilinci, ilmin önemi, alimlerin değeri, kadın hakları, medeniyet, hayvanlara dahi merhamet, batılı entellektüellerin Efendimize bakışı” gibi konularda dikkat çekici önemli mesajlar verdiler.
Her sene Aralık sonlarında icra edilen Muhabbet Mevlidi programı Peygamberimize karşı bir muhabbete ve Müslümanların gönülden kucaklaşmasına vesile olduğu için Avrupa’daki Müslümanlardan yoğun ilgi görüyor.

Ben fakir bir kul olarak, Şeyh Hazretlerinin adap ve ilkelerine...

Önce şu temel ilkeyi koyalım: Allah Teala niyetlere bakar ama insanlara da eylemlerimiz dokunur....

İlim ve İrfan dergisinin Temmuz, 2020 sayısı (sayı: 95) "Kalbin ameli olarak niyet" dosyasıyla çıktı....

İRFAN BASIM YAYIN DAĞITIM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Zeyrek Mahallesi Ömer Efendi Sokak No: 17/A | Fatih / İstanbul | Telefaks: 0(212) 694 98 98
Copyright © 2012-2016