Ilim ve Irfan | Eylül | 2019 | ILIM VE IRFAN'DA BU AY...
Eylül, 2012’de yayin hayatina baslayan Ilim ve Irfan dergisi 8. yilina girdi. Dergide geride biraktigi sekiz yilda ilim ve yolunda saglam ve önemli bir çizgi tutturdu, bu yolda dosya ve yazilarla büyük katkilar sagladi.
Dergi 8. yilinin ilk sayisinda Türkiye’de din egitim ve ögretimi merkezli dosyaya imza atmis. Din egitiminin ve ögretiminin temel meselelerini, sorunlarini ve çözüm önerilerini ortaya koyan dergi arsivlik bir sayi hazirlamis.
Dosya kapsaminda Prof. Dr. Ali Akpinar, ilim yolunun önemine isaret ederken ülkemizde bu yoldaki yanlislarin düzeltilmesi, dogrularin da çogaltilmasi konusunda önemli tekliflerde bulunuyor.
Dergide dosya kapsaminda din egitimi meselesinde hazirlanan üç soruya ise Prof. Dr. Hasan Kamil Yilmaz, Prof. Dr. Kadir Özköse, Prof. Dr. Selahattin Yildirim, Prof. Dr. Süleyman Derin, Doç. Dr. Abdulcebbar Kavak ve Dr. Abdullah Taha Orhan kapsamli cevaplar vermis.
Orta sayfada her ay düzenli olarak sohbeti yer alan Seyh Muhammed Mut’a Haznevi bu sayida ilmin önemine isaret ediyor.

Ecdad yadigari, Balkanlar
Dergide Dr. Ibrahim Tozlu gazap kavramini ve bunun tehlikelerini ele aliyor. Doç. Dr. Ahmet Albayrak tohumdan tohuma vuslata isaret ediyor.
Sami Bayrakçi portre sayfalarinda Selçuklu ülkesinin büyük mürsidi Sadreddin Konevi Hazretlerinin hayatini gündeme tasiyor.
Dr. Kübra Zümrüt Orhan da riya kavrami etrafinda, riyadan nasil kurtuluruz sorusuna cevap ariyor.
Doç. Dr. Ibrahim Baz bu sayida ecdad yadigari Balkanlari ve oradaki sahip çikmamiz gereken Islam mirasini anlatiyor.
Ahmet Edip Basaran bir iman ve ahlak beyannamesi olan Haci Bektas Veli Hazretlerinin Makalat adli eserini inceliyor.
M. Nezihi Pesen ise Kirkambar sayfalarinda seyyahlarin pesine düsüyor.
Kemal Özer GDO meselesini gündeme tasiyor, bu husustaki aldatmacalara dikkat çekiyor Gülbahçe ekiyle birlikte okurlarina ulasan Ilim ve Irfan dergisi yolculuguna daha güçlü bir sekilde devam ediyor.

Aziz kardeslerim, Naksibendiye sadatimizin ve tarikat...

Vahiy Müslümanlar için bir bilgi kaynagidir. Bunun yaninda her seferinde...

Ilim ve Irfan dergisinin 119. sayisi, Temmuz-2022 alinteri, ticaret, kazanç, emek, üretim ve is merkezli bir dosyayla çikti....

IRFAN BASIM YAYIN DAGITIM SAN. VE TIC. LTD. STI.
Zafer Mahallesi Kurultay Sokak No:1/6 Yenibosna | Bahçelievler / Istanbul | Telefon: 0(212) 694 98 98
Copyright © 2012-2016